14 dni na zwrot
24 miesiące gwarancji producenta
Darmowa dostawa na terenie całej Polski
Panele Tapicerowane

Materace piankowe

Materace piankowe

Materace piankowe to jeden z najpopularniejszych modeli na rynku. Cieszą się dużą popularnością wśród klientów ze względu na szeroki wachlarz wyboru. W ofercie sklepu znajdą państwo materac piankowy o prostej budowie, w całości wykonany z jednej pianki, jak również materac z kilkoma warstwami innowacyjnych pianek o właściwościach zapewniających optymalne podparcie ciała i wysoki komfort snu.

Wśród wielu zalet spania na materacu piankowym z pewnością trzeba wymienić jego wyjątkową elastyczność oraz dopasowanie do sylwetki użytkownika. Cechuje się również doskonałą przepuszczalnością powietrza i trwałością. Nowoczesny materac piankowy zachowuje swoje właściwości przez wiele lat użytkowania bez obawy powstania trwałych zagłębień i wgnieceń.

 

Materac piankowy dla dzieci

Materac piankowy idealnie nadaje się dla niemowląt i młodszych dzieci, ponieważ jest delikatniejszy dla kształtującego się kręgosłupa dziecka. Delikatnie dopasowuje się do kształtu ciała malucha, umożliwiając mu zdrowy i wygodny sen.

 

Materace piankowe – zalety

Materac z pianki poliuretanowej kosztuje mniej od pozostałych modeli, jednak nie ma takich samych właściwości jak nowoczesne rodzaje pianek. Jedną z nich jest pianka wysokoelastyczna, która jest bardziej sprężystą formą pianki poliuretanowej. Swoją jakością i elastycznością dorównuje lateksowi, a nawet ją przewyższa, ponieważ umożliwia lepszą wentylację, co jest szczególnie ważne w przypadku alergików. Dobry materac piankowy z pianki wysokoelastycznej idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia idealne podparcie kręgosłupa. Umożliwia zdrowy i komfortowy sen.

 

Materac piankowy a alergeny

Ze względu na tworzywo, z którego powstaje materac piankowy, może on z czasem stać się siedliskiem roztoczy, dlatego bardzo ważne jest pranie materaca. My jednak wychodzimy klientowi na przeciw i oferujemy wygodne materace z pokrowcem. Pokrowiec można wygodnie zdjąć i wyprać. Dodatkowo aby zapobiec rozwojowi grzybów i pleśni, materace piankowe należy umieszczać na spodzie żeberkowym, ponieważ umożliwia to odpowiednią cyrkulację powietrza.

Dodatkowo osoby z silną alergią powinny zmieniać materac częściej niż 10 lat, bo nawet w najlepiej utrzymanym materacu przez lata gromadzi się wiele roztoczy, które trudno później usunąć. Zimą, materac piankowy należy wynieść do ogrodu i poddać kilkugodzinnemu działaniu mrozu, który zabija alergeny. Ważne, aby w czasie, kiedy wynosimy materac piankowy na podwórko, nie było na nim wilgoci.

BIURO@GRAINGOLD.PL
+48 531 886 231
(8:00 - 21:00)
Aktualizowanie…
  • Brak produktów w koszyku.
Zaktualizowano listę życzeń